Architektonická štúdia možného využitia bývalej tehelne

16. augusta 2017 11:003 komentáreZobrazené: 533 x
Architektonická štúdia možného využitia bývalej tehelne

Dnes som poslancov OZ oslovil s nasledujúcou alternatívou budúceho využitia pozemkov bývalej tehelne, ktoré sme odkúpili ešte v roku 2008 a odvtedy sú nevyužívané. Budovy v areáli chátrajú a je to veľká škoda. Dúfam, že ponuka spolupráce s významnými zamestnávateľmi v obci bude chápaná pozitívne a nájdeme spoločnú reč.

Dobrý deň prajem všetkým.
Dovoľujem si vám poslať podklady k nasledujúcemu rokovaniu.
V bode ostatné Vám predložím návrh – architektonickú štúdiu možného využitia areálu bývalej tehelne.
V prílohe posielam grafický náhľad.
O spoluprácu na prípadnej realizácii prejavili záujem významní zamestnávatelia v obci – Slovlak a Slovzink. Radi by poskytli svojim zamestnancom benefity – výhody v podobe ľahkej dostupnosti ubytovania priamo v našej obci.
Verím, že Vás tento zámer osloví a postupne ho spoločnou diskusiou rozvinieme pre ďalšie rokovania s prípadnými partnermi tejto investície.
S pozdravom

Mgr. Radomír Brtáň
starosta obce Košeca

studia tehelna

Značky:

3 komentáre

 • Veľká škoda

  Dobrý deň všetkým.
  Je mi veľmi smutno keď vidím tieto architektonické štúdia. Pán starosta tu napísal: Budovy v areály chátrajú a je to veľká škoda. Chcete to snáď všetko zbúrať? Zničiť objekty ktoré sú už takmer raritou na Slovensku. Tehly sa tu v panskej tehelni vyrábali už od polovice 16. storočia. Čo si už neviete vážiť to čo máme a využiť to v prospech všetkých? Prečo sa dané objekty neopravia z prostriedkov eurofondov a nezriadi sa v nich múzeum výroby tehly, múzeum hrnčiarstva, múzeum pôvodných postupov stavby hlinených domov z pálenej aj nepálenej tehly a múzeum výroby farby? V niektorom z objektov môže vzniknúť aj športovo-kultúrne centrum pre rôzne využitie občanov. Objekty by patrili naďalej obci, profitovali by z cestovného ruchu a rôznych podujatí. Je pre vás ľahšie zrovnanie histórie zo zemou ako sa trocha posnažiť a zanechať to budúcim generáciám? Dnes si všade vo svete vážia čo im predkovia zanechali a ťažia z histórie. Čo poviete svojim vnúčatám na otázku: Prečo ste sa nepokúsili tú tehelňu pre nás zachrániť? Príkladom toho čo sa dá urobiť z ruiny je kaštieľ v Bohuniciach. Verím že ešte niekto má rád túto obec jej históriu a bude myslieť aj do budúcnosti.

  • muzeum to bolo do teraz!!!! treba sa pozerat dopredu a nie dozadu STALE . Mlady nemaju kde byvat a najomne byty alebo akekolvek byty tu velmi chybaju a NIE MUZEUM!!!
   Starosta palec hore za hody 2017,KONECNE

  • Jana Sucharova

   Dobrý deň,v prvom rade treba zistit,či obec má na múzeum finančné prostriedky,treba ísť do projektov ?!
   V prvom rade musi byť vola poslancov a kosecanov.V Koseci si neviete vyčistiť ani potok,živá katastrofa a o cestách pomlcim,načo vám je múzeum?

   ,

Váš komentár